>> English Site
پانزدهمين کنگره انجمن علمي پريودنتولوژي ايران پانزدهمين کنگره انجمن علمي پريودنتولوژي ايران
کنگره در يک نگاه

 

بنام پروردگار
 
پانزدهمين همايش انجمن علمي پريودنتولوژي ايران از 14 تا 17 مهرماه 1394 در هتل المپيک تهران برگزار گرديد . در اين همايش که در دو بخش پيش کنگره و کنگره و بمدت 4 روز برگزار گرديد 10 سخنران خارجي از چهره هاي معتبر و برتر جهاني از کشورهاي سوئيس، امريکا، فرانسه، ايتاليا، ترکيه ، بلژيک، سوئد و کره و همچنين بيش از 70 سخنران از کشور ايران به ايراد سخنراني پرداختند. محور اصلي سخنراني ها مواردي از جمله معرفي آخرين دانش و تکنيک هاي درماني در زمينه پريودنتولوژي و پيشگيري ,   بازسازي استخوان پيوند و باز سازي نسج نرم , بيوماتريال هاي جايگزين بافت نرم و سخت ,  مهندسي بافت و مواد بيولوژيک , دانش پايه ايمپلنت و همچنين گذشته و حال و آينده ايمپلنت هاي دنداني و اخلاق پزشکي را شامل شده و  همچنين ازبين 100 پوستر دريافتي حدود 60 پوستر علمي نيز مورد تأئيد کميته علمي قرار گرفت و جهت ارائه پذيرفته شدند.
 
 برنامه پيش کنگره پانزدهمين همايش انجمن علمي پريودنتولوژي ايران در روز سه شنبه 14 مهر  با تلاوت آياتي از قرآن کريم و نواختن سرود ملي و پخش کليپ بزرگداشت و يادمان پروفسور برانمارک کار خود را آغاز کرد. در برنامه پيش کنگره سخنران مطرح و چهره شناخته شده دانش ايمپلنت هاي دنداني پروفسور   Tomas Albrektsson از کشور سوئد به دعوت از طرف انجمن پريودنتولوژي ايران به ايراد سخنراني پرداختند. ايشان عضو اصلي و از اعضاي اوليه تيم مطالعاتي و تحقيقاتي در زمينه پديده Osseointegration بودند . اين تيم تحقيقاتي توسط پروفسور برانمارک پايه گذاري شد و ايشان ساليان طولاني در کنار پدر علم ايمپلنت يعني پروفسور برانمارک در توليد دانش و علوم پايه ايمپلنتولوژي نقش مهمي را ايفا مي نمودند. در برنامه پيش کنگره که  در دو نوبت صبح و عصر و بصورت چهار پانل مجزا برگزار گرديد پروفسور Albrektsson در خصوص مفاهيم بنيادي و روز دنياي ايمپلنت در يک روز کامل مطالب متنوع و گسترده اي را به سمع و نظر حضار رساندند. در برنامه علمي پيش کنگره در حدود 400 نفر حضور يافته و از محضر استاد کسب دانش نمودند.
 
همزمان با شروع پيش کنگره، نمايشگاه تجهيزات و لوازم دندانپزشکي بخصوص با گرايش پريودونتولوژي و ايمپلنت هاي دنداني در کنار ساير برنامه هاي علمي کنگره کار خود را آغاز نمود. در نمايشگاه پانزدهمين همايش انجمن پريو سالن هاي نمايشگاهي بطور کامل توسط شرکت هاي مختلف و معتبر که داراي فعاليت تجاري در خصوص کالا و تجهيزات و مواد مصرفي دندانپزشکي هستند اشغال گرديد و اين نشان از استقبال و تمايل به حضور و همکاري شرکت هاي تجاري با انجمن پريودنتولوژي ايران مي باشد که خود ناشي از اعتبار انجمن پريودنتولوژي و حاصل سوابق مطلوب برگزاري همايش هاي قبلي توسط همکاران و مسئولين وقت مي باشد.
 
مراسم افتتاحيه  پانزدهمين کنگره انجمن پريودنتولوژي در روز چهارشنبه 15 مهرماه با تلاوت آياتي از قرآن کريم و نواختن سرود ملي و پخش کليپ افتتاحيه کارخود را آغاز نمود و رياست محترم کنگره پانزدهم جناب آقاي دکتر بهزاد هوشمند و دبير محترم علمي جناب آقاي دکتر محمود تميزي ضمن خوش آمد گويي به حضار به ايراد سخنراني در زمينه سوابق برگزاري همايش هاي پريودنتولوژي و همايش حاضر و  ذکر نکاتي در مورد برنامه هاي علمي پيش بيني شده در اين کنگره پرداختند و سپس در ادامه برنامه افتتاحيه  مراسم تقدير  از 12 نفر از پيشکسوتان و بزرگان علمي پريودنتولوژي که سالها به تدريس و تحقيق در اين رشته مشغول بوده و اعتبار اين رشته در ايران تلقي مي شوند برگزار گرديد و با ارائه تقدير نامه و تنديس از اين عزيزان  قدرداني و تشکر گرديد. متعاقباً برنامه هاي علمي کنگره با حضور و ايراد سخنراني پروفسور ونگ از امريکا رسماً آغاز گرديد.

در حاشيه برگزاري سخنراني هاي اصلي همزمان در دو سالن اصلي و هگمتانه ،برنامه هاي علمي جنبي شامل12 کارگاه رايگان از طرف انجمن و 12 کارگاه توسط شرکتهاي حامي برگزار شد که مورد استقبال قابل توجه حضار محترم قرار گرفت.
 
همچنين انجام چندين جراحي زنده در سالن اصلي و سالن حافظ و پانل هاي پرسش و پاسخ و طرح درمان از ساير موارد علمي برگزار شده در اين همايش بود.
 
از ساير برنامه هاي علمي مي توان به اجراي ورک شاپ يا برنامه هاي ويژه توسط پروفسور ونگ و پروفسور دوهان و پروفسور روموناس طي 3 روز اشاره نمود که در اين برنامه هاي ويژه مطالب ذي قيمتي در زمينه بازسازي استخوان و بافت نرم و تکنيک هاي جديد آن ارائه گرديد.
از برنامه هاي علمي پر طرفدار در اين همايش مي توان به تورنومنت دانشجوئي اشاره نمود که با استقبال ويژه دانشجويان مواجه گرديد و در دو بخش سخنراني دانشجوئي و آزمون علمي برگزار گرديد و با ارائه جوايز نفيس به اين عزيزان، شور وحال خاصي را در پي داشت.
 
همچنين جلسه هيئت مديره و انتخابات انجمن پريو در روز پنجشنبه و در حاشيه برگزاري کنگره تشکيل گرديد که اعضاء جديد هيئت مديره توسط اعضاء انجمن پريودنتولوژي انتخاب شدند و پس از آن برنامه تقدير از گروه اجرائي و تيم برگزاري همايش و مراسم ضيافت شام با حضور مدعوين محترم برگزار گرديد.
 
در روز پاياني کنگره يعني جمعه 17 مهرماه و درمراسم اختتاحيه دبيرمحترم اجرائي همايش جناب آقاي دکتر عباس سيد شاکري ضمن تشکر ازحضور و استقبال به ياد ماندني همکاران گرامي , در مورد امور اجرايي همايش سخنراني نموده و سپس مراسم اختتاميه با سخنراني نماينده محترم بانک دي و همچنين تقدير از نفر اول ارائه کننده پوستر و تقدير از اعضاي تيم اجرائي و دستياران تخصصي ودانشجويان همکار و سپس پخش کليپ اختتاحيه  ادامه يافته و برگزار گرديد.
 
همچنين در پايان مراسم اختتاميه جوايز ويژه شرکت هاي حامي جهت شرکت کنندگان در همايش طي مراسم قرعه کشي مشخص گرديد.
 
پس از برگزاري اختتاميه برنامه هاي علمي تا ساعت 6 عصر روز جمعه نيز ادامه يافت و مورد توجه شرکت کنندگان محترم قرار گرفت.
 
در اين همايش که به ياري خداوند متعال و همت انجمن پريودنتولوژي ايران و با حمايت مالي بانک دي و 10 شرکت محترم تجاري برگزار گرديد  بيش از 3000 نفر شامل دندانپزشکان عمومي و متخصص از رشته هاي مختلف و همچنين بهداشتکاران دهان و دندان و تکنسين هاي پروتز شرکت داشتند و طي چهار روز از برنامه هاي متنوع علمي و حضور در نمايشگاه مواد و تجهيزات دندانپزشکي بهره مند شدند.

 

 
ثبت نام شرکت کنندگان
ثبت نام شرکت هاي تجاري
ورود اعضاء
نام کاربري:
(e.g. test@yahoo.com)
کلمه عبور:
ثبت نام فراموشي کلمه عبور

 

 

.


آمار سايت
بازديد امروز: 24 نفر
بازديد ديروز: 5 نفر
کل بازديد: 115798 نفر

© Copyright IAP.IR. All Rights Reserved.